Vakfımızda 1987 yılında başlayarak 2015 yılına kadar devam eden sistemimiz, 2015 yılında yerini Vakıf +BES olarak adlandırdığımız yeni bir modele bırakmıştır. Bu kapsamda Vakıftan emeklilik hakkını henüz kazanmamış olan aktif üyelerimiz AvivaSA ile bir adet Gruba Bağlı Bireysel Emeklilik Sözleşmesi imzalayarak daha önce Vakfa ödemekte olduğu emeklilik aidatlarını, AvivaSA Emeklilik ve Hayat Sigorta A.Ş.’ye katkı payı adı altında ödemeye başlamıştır. Aktarım tarihinde (2015 yılında) 53 yaşından küçük olan aktif üyelerimizin emekliliği hak ettikleri tarihten 56 yaşına kadar olan emekli maaşlarının tamamı Vakıf tarafından ödenecektir.

• 56-75 yaş aralığında emekli maaşların bir kısmı Vakıf bir kısmı Bireysel Emeklilik Sisteminden ödenecektir.
• 75 yaşından sonra emekli maaşlarının tamamı ömür boyu Vakıftan ödenecektir.

Vakıf+BES Modelinin uygulama esaslarından biri olarak Vakıftan emekliliğe hak kazanılan tarihten sonra Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katkı payı ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte 56 yaşınıza kadar adınıza açılmış olan sözleşmenize katkı ödemeye devam edebilir, bu katkıların birikimi ve devlet katkıları sayesinde 56 yaşınızdan sonra Bireysel Emeklilik Sisteminde, daha yüksek birikim ve emeklilik geliri elde edebilirsiniz.

Yeni üyelerimiz için ise Vakfa üyelik Bireysel Emeklilik Sözleşmesi ile gerçekleştirilmektedir. Tasarruflarınıza göre min. 35 TL olarak belirlediğiniz katkı payı tutarlarını Bireysel Emeklilik sistemine ödeyerek, Vakfın sağladığı plan avantajlarından yararlanabilir, kontrollü fon performansı ile emekliliğinizi dizayn edebilirsiniz. Yeni üyeler sistemde 10 yıl kalmak koşulu ile 56 yaşında emeklilik hakkı kazanacaklardır.

• 56-75 yaş aralığında emekli maaşları Bireysel Emeklilik Sisteminden ödenecektir.
• 75 yaşından sonra emekli maaşları ömür boyu Vakıftan ödenecektir.

Vakıf+BES Plan avantajları için tıklayınız
AvivaSA sözleşmenizi görüntülemek için tıklayınız
Tasarruf Ölçer için tıklayınız
BES Sözlüğü için tıklayınız